Výchovné poradenstvo

Úlohy výchovného poradenstva

Stredná odborná škola obchodu a služieb Martin

Plán výchovného poradenstva

V zmysle Sprievodcu školským rokom, Národného programu boja proti obchodovaniu s ľuďmi, Dodatku č.1 k štátnym vzdelávacím programom pre gymnáziá, SOŠ a konzervatóriá a analýzy minulých rokov  sa budú plniť nasledovné úlohy:

Trvalé úlohy

1. Poskytovať informácie a poradenské služby žiakom, rodičom a pedagogickým pracovníkom SOŠ obchodu a služieb  a  OU v oblasti výchovy a vzdelávania.

2. Udržiavať kontakty s inštitúciami a organizáciami, ktoré môžu pomôcť riešiť výchovné problémy a poradenskú službu ( rodičovské združenie, úrady práce, mestské a obecné úrady, referáty starostlivosti o deti a rodinu, CPPPaP, PZ, Turčianske osvetové stredisko, Okresná     knižnica...).

3. Zúčastňovať sa porád výchovných poradcov  organizovaných  CPPPaP a ŽSK, zapojiť sa do školiacich seminárov ku grantovým programom EU v oblasti formálneho a neformálneho vzdelávania, propagácii občianskej participácie mládeže a prevencii sociálno-patologických javov v školách a školských zariadeniach.

4. Viesť  záznamy a ostatnú pedagogickú dokumentáciu súvisiacu s činnosťou  výchovného poradcu

5.  Priebežne venovať pozornosť protidrogovým aktivitám, prevencii sociálno-patologických javov mládeže

6. Nástennou formou , príspevkami na web-stránke školy informovať žiakov a učiteľov o aktuálnych úlohách

7. Pomáhať riešiť problémy študentov , zapájať študentov do diania v škole –  spolupráca so žiackou             školskou radou