Navigácia

 • 1. ročník projektu pre stredné školy „Mladí používatelia – nové médiá“

  1. ročník projektu pre stredné školy „Mladí používatelia – nové médiá“

  V jeseni školského roka 2019/2020 vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica projekt pre študentov stredných škôl pod názvom „Rodný môj kraj“ zameraný na prezentáciu regiónu, mesta či obce prostredníctvom krátkeho audiovizuálneho dokumentu. Projekt je súčasťou širšieho projektového cyklu „Mladí používatelia – nové médiá“, ktorého cieľom je podporiť kompetencií informačnej, digitálnej a mediálnej gramotnosti stredoškolákov.
  Do projektu sa zapojili aj naši prváci

     Adam Vajda            a           Jakub Horváth

  (študijný odbor 3436 K grafik tlačových médií).

  Práce posudzovala štvorčlenná komisia, zostavená z odborníkov na problematiku informačnej, mediálnej a digitálnej gramotnosti, ako aj z oblasti multimediálnej tvorby a nových médií, ktorí rozhodli o udelení

  špeciálneho uznania poroty,

  ktoré získali aj naši žiaci  za filmový dokument o niekdajšom centre slovenského národného a kultúrneho života.

  Ocenené video je dostupné na:

  https://drive.google.com/file/d/1CDHxkqY5mzRLKBip3TBhhH4ipvarqBVg/view

  Žiakom srdečne blahoželáme!

  Celý článok o vyhodnotení 1. ročníka projektu pre stredné školy „Mladí používatelia – nové médiá“ s podtitulom „Rodný môj kraj“ je dostupné na:

  http://www.spgk.sk/?aktuality&sprava=vyhodnotenie-1-rocnika-projektu-pre-stredne-skoly-mladi-pouzivatelia-nove-media-s-podtitulom-rodny-moj-kraj

   

  Autor: RNDr. Libuše Grulichová

 • Chlieb náš každodenný

  Chlieb náš každodenný

  Tento rok sa v našej škole mala po prvý krát konať súťaž o najkrajší chlieb. Ako všetci iste viete, momentálna situácia nám tento rok nedovoľuje súťaž uskutočniť. Na predmete potraviny a výživa sa učíme všetko o mlynských výrobkoch, chlebe a pekárenských výrobkoch a na predmete EPP a OVY sa priúčame tajomstvám kuchyne. Preto sme spojili svoje sily, a to žiaci III.HA, I.C-K a I.KA-PR-CU, a dali sme sa do práce. Osvojené teoretické znalosti na predmete PVY a skúsenosti na predmete Technológia prípravy pokrmov, IPM OVY sme využili pri upečení chleba. Hovorí sa, že chlieb je Boží dar. Ale nie je chlieb ako chlieb. Upiekli sme krásne a už len na pohľad veľmi chutné chleby pre seba a pre svoje rodiny. Niektorí už piekli chlieb vo svojom živote viackrát, ale pre niektorých to bolo po prvý krát. No, popasovali sme sa s úlohou. Pri príprave chlebov sme aj niečo rozsypali, kde tu zašpinili kuchyňu a potom sme sa riadne nasmiali, ked nám utekali na pomoc naši blízky. Veď predsa sranda musí byť, aj keby na chleba nebolo. Naši žiaci sa inšpirovali výrokom “Vo fantázii sa medze nekladú”, čiže v tvare, vzhľadu kôrky a použitých surovinách sme upiekli chleby od výmyslu sveta - klasicky zemiakový, bylinkový, paprikový, cibuľový, celozrnný nekvasený – pôstny a ďalšie iné. Veď posúďte sami podľa priložených fotografií. Škoda, že ste ich nemohli ochutnať, lebo také čerstvé chutili famózne, len tak s masielkom. Dúfam, že sme vám chute narobili a upečiete si aj vy svoj vlastný chlebík. Dobrú chuť!

  Autor textu: Jakub Sitár – I.C-K

  Autor fotografii: žiaci triedy III.HA, I.C-K, I.KA-PR-CU

 • Medzinárodný deň mlieka

  Medzinárodný deň mlieka

  Dňa 19. mája si pripomíname ,,Medzinárodný deň mlieka“. V súčasnosti konzumácia samotného mlieka je menej ,,populárna“. Hlavným zmyslom tohto dňa je pripomínať verejnosti mimoriadny význam, ktorý prináša do výživy človeka biologickú hodnotu mlieka a mliečnych výrobkov a opodstatnenosť ich pravidelnej dennej konzumácie pre udržanie a upevnenie zdravia.

  Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej stravy. Našim životom nás mlieko sprevádza už od narodenia. Práve materské mlieko je našou jedinou potravou, kým sme malé bábätka. Mlieko obsahuje látky, ktoré nás chránia pred chorobami .Každý z nás by sme mali pridať do nášho jedálnička mlieko alebo výrobky z neho. Avšak nie každý z nás môže to mlieko konzumovať. Niektorým ľudom však môže mlieko spôsobovať aj problémy, pretože ich telo nedokáže spracovať mliečny cukor takzvanú LAKTÓZU. Po konzumácií mlieka spôsobuje problémy ako sú: bolestivé kŕče v bruchu, hnačky či rôzne tráviace ťažkosti. Títo ľudia bohužiaľ vyradiť z jedálnička mlieko načisto.

  Pri tejto príležitosti sme sa, žiaci I.HA triedy 2.skupiny, rozhodli poukázať na dôležitosť mlieka vo výžive, tým, že sme pripravili ukážky jedál a nápojov, pri ktorých príprave sme použili mlieko, alebo mliečne výrobky. Veľmi sme sa snažili našim blízkym doma spríjemniť chvíle konzumáciou týchto dobrôt. Priznám sa, že sme sa aj nasmiali, kým sme to pripravili, a tak sme užitočné spojili s príjemným prežitím s našimi najbližšími. Určite zaradíme do nášho jedálneho lístka aj mlieko, ktorému sme doteraz nevenovali veľkú pozornosť.

  Autor článku: Nikola Bellová, žiačka I.HA

  Autor fotografii: žiaci 2.skupiny I.HA

 • Medzinárodný deň mlieka

  Medzinárodný deň mlieka

  Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje v tretí májový utorok od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie (IDF). Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej výživy. Cieľom dňa je poukázať na biologicky významné zloženie mlieka, mimoriadne nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí k tomu, aby mlieko zaradili do každodennej stravy.

  Keďže je máj a v obľube je májová bryndza, fotografiami si pripomeňme  pekné podujatie  spred roka, v ktorom kuchári pod vedením pani majsterky Mirky  Obuchovej pripravili lákavé bryndzové špeciality.

  Ponúkame recept na jednu z nich , ktorá Vám a Vašim blízkym bude určite chutiť.

  Bryndzové batôžteky

  Rozvaľkané lístkové cesto pokrájame na štvorce, plníme bryndzovou plnkou , uzatvoríme do tvaru batôžteka, alebo aj rožka, natrieme rozšľahaným vajíčkom a pečieme pri teplote 180°C až 200° asi 15 minút. Pri uzatváraní natierame spájané časti rozšľahaným vajíčkom, aby plnka nevytiekla.

  Bryndzová plnka: uvarené a prelisované zemiaky zmiešame s bryndzou v pomere 1:1, omastíme masťou s popraženou cibuľou a premiešame.

  Na záver o význame bryndze – obsahuje veľa vápnika, živé kultúry, ktoré pozitívne ovplyvňujú  črevnú mikroflóru, znižuje hladinu cholesterolu a  podporuje imunitný systém.

  Pripravili: Mirka Obuchová a Mária Brezániová

 • Precvičovanie praktických zručností v domácom prostredí

  Z odborného výcviku sme dostali domácu úlohu pripraviť múčnik, alebo dezert v domácom prostredí. Aby sme nemysleli na to, čo sa okolo nás deje, preto varíme, pečieme a pripravujeme chutný obed pre našich členov rodiny. Najväčšiu radosť máme, keď im chutia naše výtvory a zároveň dostaneme aj pochvalu. Chýbajú nám aj rady od pani majsterky, ako ten múčnik správne podať a esteticky upraviť na tanieri. Musíme spomenúť externú študentku pani Júliu Barčinovú, ktorá sa k nám pridala a upiekla úžasný koláč, na ktorom si pochutnala celá jej rodina, škoda, že my nie :) Všetkým prajeme dobrú chuť a dúfame, že Vám bude chutiť aj cez obrazovku :)
  Autori článku: III. CS-KU-CU Veronika Ivanová a Martin Hrdina

  Z odborného výcviku sme dostali domácu úlohu pripraviť múčnik, alebo dezert v domácom prostredí. Aby sme nemysleli na to, čo sa okolo nás deje, preto varíme, pečieme a pripravujeme chutný obed pre našich členov rodiny. Najväčšiu radosť máme, keď im chutia naše výtvory a zároveň dostaneme aj pochvalu. Chýbajú nám aj rady od pani majsterky, ako ten múčnik správne podať a esteticky upraviť na tanieri. Musíme spomenúť externú študentku pani Júliu Barčinovú, ktorá sa k nám pridala a upiekla úžasný koláč, na ktorom si pochutnala celá jej rodina, škoda, že my nie :) Všetkým prajeme dobrú chuť a dúfame, že Vám bude chutiť aj cez obrazovku :)Autori článku: III. CS-KU-CU Veronika Ivanová a Martin Hrdina

 • Plagáty na témuochrana zdravia pri Covide 19

  Žiaci prvého ročníka v odbore grafik tlačových médií mali za úlohu vytvoriť plagát na tému ochrana zdravia a ochranné prostriedky. Či sa im to podarilo posúďte sami.

  Autor: Jana Capková

   

 • MÁJOVÉ FOTKY

  Minulý týždeň dostali žiaci prvého ročníka v odbore grafik tlačových médií za úlohu pofotiť zábery kvitnúcej prírody. Keďže máj je najkrajší mesiac v roku, všetko kvitne, rastie a zobúdza sa fotky sú plné farieb. Niektorí fotili aj seba ako sú v prírode. Nie všetky fotky sa dali poslať je ich naozaj veľa tak sa potešte peknými zábermi.

  Autor: Jana Capková

 • Súťaž: Výtvarné dielo na tému: Prečo je rodina dôležitá?

  Žiaci prvého a tretieho ročníka v odbore grafik tlačových médií sa zúčastnili súťaže na tému ,,Prečo je rodina dôležitá“. Súťaž organizovala Asociácia za život a rodinu, oz. Koncom apríla odovzdali svoje výtvarné práce a tak Vám prostredníctvom ich diel priblížime ako sa s tým popasovali.

  Autor: Jana Capková

 • Veľké víťazstvo

  Veľké víťazstvo

  Približne pred dvomi týždňami sme informovali učiteľov a žiakov našej školy, že Rebeka Tóthová z 2.HA sa prihlásila do medzinárodnej súťaže s názvom „Učím sa po rusky“. Dnes chceme širokej verejnosti s radosťou oznámiť, že v súťaži bola úspešná. Spomedzi vysokého počtu žiakov hodnotiaca komisia zložená z členov Asociácie zahraničných študentov Ruska (AFS России) so sídlom v Moskve zaradila jej „dielo“ medzi najlepšie, na základe čoho sa bude môcť spolu so svojim učiteľom a dvomi spolužiakmi zo Srbska zúčastniť poznávacieho zájazdu do Moskvy. Okrem návštev kultúrno-historických pamiatok budú mať všetci výhercovia možnosť navštíviť niektoré školy, bližšie sa oboznámiť s ich systémom vzdelávania a zúčastniť sa osláv Dňa medzinárodného kultúrneho dialógu. Možnosť uvidieť svetové architektonické skvosty ako napr. Chrám Vasilija Blaženého, Kremeľ s ďalšími chrámami a palácmi, stretnúť sa s rovesníkmi, pozhovárať sa s nimi, či vychutnať si pravú atmosféru Moskvy prispeje k maximálnemu prehĺbeniu jej vzťahu k Rusku, k ruskému jazyku a k jej osobnému intelektuálnemu rozvoju. Rebeke Tóthovej srdečne blahoželáme a želáme jej, aby si pobytu v Moskve užila plnými dúškami.

  Link:

  https://www.afs.ru/learn-russian-contest/#afs-nav-%d0%9f%d0%be%d0%b1%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b8

  Autor: PhDr. Peter Huľo, PhD.

   

  Ahojte, do tejto sútaže som šla s obavami a neistotou. Nakoniec sa tvrdá drina vyplatila a v súťaži som uspela. Ďakujem za pomoc, ochotu a podporu od svojho učiteľa pána Huľa, ktorý mi vo chvíľach, keď som to chcela vzdať, veľmi pomáhal. Určite by som vám odporúčala zapájať sa do takýchto súťaží, pretože tá radosť, keď niečo dosiahnete, je naozaj neopísateľná. 

  Autorka: Rebeka Tóthová

   

 • 1. MÁJ

  1. MÁJ

  Oslavy 1. mája sa uskutočnili na Slovensku po prvýkrát pred 130 rokmi. Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Najvýznamnejšie postavenie medzi rastlinami mal vo zvykoch tohto obdobia strom, ktorý sa v tejto súvislosti označuje ako máj. Máj stavia obyčajne mládenec dievčaťu, o ktoré sa uchádza, a ich stavanie je rozšírené na celom území Slovenska. Ako máj slúžili najmä vysoké rovné stromy (najčastejšie jedle alebo smreky) zbavené kôry. Ich vrcholce sa zdobili pestrofarebnými stuhami. Máje sa stavajú v noci a nasledujúcu nedeľu mládenci obchádzajú domy, pri ktorých stojí máj, a vyberajú „poplatky“ na nadchádzajúcu zábavu - majáles. Zvyk stavania májov sa v zmenenej podobe udržal dodnes, stavia sa však zväčša jeden ovenčený strom uprostred dediny alebo hlavného námestia. Vztýčený ostáva spravidla počas celého mája, aby ho následne slávnostne odstránili pri oslavách váľania mája.

  A tak naši žiaci v odbore grafik tlačových médií III.T-G počas Covidu 19 doma spracovali kresby, plagáty v grafických programoch na tému 1. Máj, ktoré si môžete pozrieť.

  Autor:MOV Jana Capková

 • Kozmetika v domácom prostredí

  Kozmetika v domácom prostredí

  Milí spolužiaci, žiaci, pedagógovia!

  Ideme sa s Vami podeliť o zážitok z našej kreatívnej práce, ktorú sme v rámci dištančných úloh riešili v našom domácom prostredí. Naša téma bola krásna a zaujímavá aj preto, že je to extravagantné a karnevalové líčenie. Téma je inšpirujúca v tom, že sa môžeme pohrať s viacerými možnosťami farebnej kombinácie a využiť fantáziu. Vieme, že teraz v takomto období to nikde nevyužijeme, ale ako inšpirácia je to úžasne. Naše diela sú niekoľko hodinovou prácou, strávenou pred zrkadlom a nie pred mobilom. Takto voľný čas využijeme naplno a so zábavou.

  Milí študenti, skúste to aj vy a podeľte sa o to s nami.

  Pozdravujú kozmetičky 3.ročníka

 • Maturanti pozor!

  Maturanti pozor!

  Radi by sme Vás a Vašich študentov informovali, že v pondelok 27.4.2020 o 14:00 bude prebiehať virtuálny deň otvorených dverí s účasťou viac ako 30 fakúlt a vysokých škôl zo Slovenska a Českej republiky. 

  Keďže mnoho vysokých škôl akceptuje prihlášky na štúdium do konca apríla, pripravili sme pred týmto termínom online podujatie, kde si študenti budú môcť prezrieť jednotlivé VŠ a spýtať sa ich zástupcov na témy, ktoré ich zaujímajú.

  Podujatie bude prebiehať na stránke: https://www.virtualnydenotvorenychdveri.sk, kde aktuálne pripravujeme jednotlivé prezentácie vysokých škôl a fakúlt. 

 • ŠTUDENTI A RODIČIA POZOR !

  Aktualizované Usmernenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na hodnotenie žiakov strednej školy, odborného učilišťa a praktickej školy v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020 zo dňa 20.04.2020.

  https://www.ucimenadialku.sk/subory/usmernenie-hodnotenie-ziakov-strednych-skol.pdf

 • Deň zeme

  Deň zeme

  SVETOVÝ DEŇ ZEME sa začal oslavovať v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Už 50 rokov si tak pripomíname, že 22. apríl je venovaný našej planéte. Deň Zeme je medzinárodne motivovaný sviatok, ktorý nám pripomína našu závislosť na zemských zdrojoch a upozorňuje nás na dopady ľudskej činnosti na životné prostredie. Je nepochybné, že na plnohodnotný a zdravý život potrebujeme kvalitné životné podmienky. Nie všetci ich však máme. Niektorí obyvatelia pociťujú nedostatok pitnej vody. Niektorí žijú v mestách zamorených smogom z fabrík a dopravy. Iných sužujú prírodné katastrofy. Ľadovce sa už roky topia a oceány sú plné platového odpadu.

  Tento rok je výzva Dňa Zeme obzvlášť naliehavá, pretože sa koná v tieni celosvetovej pandémie ochorenia COVID-19. Jej dopady sa prejavujú v mnohých sférach nášho života. Ľudia v rôznych častiach sveta sú vystavovaní bezprecedentnému obmedzeniu pohybu a aktivít, ktoré boli bežnou súčasťou ich dní. Náš konzumný spôsob života sa zásadným spôsobom obmedzil. Jednoducho to vyzerá tak, akoby sa príroda sama postarala o to, aby sme sa zastavili a zamysleli nad dôsledkami nášho konania.

  Tento deň zvykne byť aj pripomienkou toho, aké dôležité je starať sa o čistotu nášho bezprostredného okolia, aké dôležité je predchádzať vzniku odpadu, jeho separovanie, či výsadba zelene. Zároveň by nás mal však upozorňovať aj na to, aké životne dôležité je naše spotrebiteľské správanie. To, čo nakupujeme a koľko toho nakupujeme. Spôsob, akým cestujeme a ako často cestujeme. Koľko vody, palív a energie spotrebúvame. To všetko sa odráža v stave, v akom sa naša planéta v súčasnosti nachádza.

  Tento rok si však obzvlášť intenzívne pripomíname aj to, že všetko v našich životoch je pominuteľné a nič z toho by sme nemali považovať za samozrejmosť. Naše osobné zdravie i zdravie našej planéty nie sú výnimkou.

  A tak žiaci IV. T-G v odbore grafik tlačových médií dostali takú peknú a príjemnú domácu úlohu – vytvoriť plagát na Deň Zeme. Môžete si pozrieť ich práce a zamyslieť sa nad našou Zemou. To bola jedna z posledných prác ich činností na odbornom výcviku za 4 roky.

  Dúfam, že sa im bude v živote dariť a prajem im len to najlepšie do ďalšieho života.

  Autor: Jana Capková

 • „Učím sa ruský jazyk“ aj v čase šírenia sa koronavírusu.

  Žiačka 2. ročníka študijného odboru hotelová akadémia Rebeka Tóthová sa v týchto dňoch prihlásila do súťaže „Učím sa ruský jazyk“, ktorú organizuje Veľvyslanectvo Ruskej Federácie v Slovenskej republike. Úlohou súťažiacich je prostredníctvom videa, v ruskom jazyku predstaviť zaujímavú osobu, alebo objekt vo svojom meste, alebo regióne. Naša Rebeka sa rozhodla zviditeľniť slovenského hokejového reprezentanta Radovana Somíka. Pozná ho osobne, a preto nemala problém sa s ním telefonicky skontaktovať a poprosiť ho o rozhovor. No a na to, že je žiačkou iba 2. ročníka, si počínala vynikajúco. Posúďte!

  https://www.youtube.com/watch?v=_X7Xq_6xQcM&feature=youtu.be

  Autor textu: PhDr. Peter Huľo, PhD.

 • NÁVRH HODNOTENIA ŽIAKOV V ČASE MIMORIADNEJ SITUÁCIE

  Pedagogickí zamestnanci Strednej odbornej školy obchodu a služieb sa dohodli na tomto návrhu hodnotenia, ktorý vychádza z Usmernenia na hodnotenie žiakov strednej školy, odborného učilišťa a praktickej školy v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020.

  Celé znenie návrhu si môžete prečítať pod odkazom nižšie.

 • Kozmetika v domácom prostredí

  Kozmetika v domácom prostredí

  Milý naši spolužiaci ,študenti a pedagógovia

  Chceli by sme sa s vami podeliť aspoň maličkým kúskom ako pracujeme z domu. Je to náročnejšie v tom že musíme pracovať s tým čo máme. Na fotkách vidíte druhy líčení ktoré v momentálnej situácií nevyužijete ale pre potešenie srdiečka doma môžete vyskúšať .

  Máme aj zopár fotiek z dekoratívnej manikúry ako sme sa troška pohrali s farbami a vzormi. Určite keby sme boli na odbornom výcviku by to bolo lepšie .Pani majsterka by nás usmernila kde robíme chyby , kde to opraviť alebo zlepšiť.

  Tešíme sa na návrat a na našu prevádzku.

  S pozdravom žiačky 1 a 3ročníka kozmetiky .

 • Ako zvládať karanténu a nezblázniť sa?

   Ako zvládať karanténu a nezblázniť sa?

  Byť tak dlho doma cez školský rok je naozaj divný pocit. Prvý týždeň sme to hravo zvládali. Dokonca sme sa tešili, že nemusíme do školy. Dnes však zisťujeme, že nám škola chýba. Chýbajú nám učitelia, spolužiaci, chýba nám celková atmosféra v škole, na ktorú sme si už zvykli. Byť len doma a hrať sa s telefónom nás proste nebaví. Je to nuda, ktorá nám ide dobre na nervy :).

  Aby sme sa z tejto hrozivej situácie nezbláznili, vypĺňame si čas riešením úloh, ktoré nám v pravidelných cykloch zadávajú naši učitelia. Mne osobne to veľmi pomáha pri prekonávaní „depiek,“ ktoré som z toho všetkého začala dostávať.

  Najradšej sa prirodzene venujeme odborným záležitostiam. Aktuálne sa prostredníctvom usmerňovaní profesionalizujeme v tranšírovaní kurčiat, rýb a vo filetovaní dvojitého bifteka - chateaubriandu.

  Samozrejme pri každom vycvičovaní sa v jednotlivých zručnostiach, zažijeme kopec srandy. Mne sa teraz napríklad stalo, že sa mi pri tranšírovaní pstruha prilepila koža na nôž a nie a nie ju z neho dostať. Podarilo sa mi to až po hodnej chvíli a to tak, že som s kožou strhla aj mäso a pstruh sa mi celý rozpadol. Čistá katastrofa. Pri pripravovaní kurčaťa ku tranšírovaniu sa mi zasa stalo, že som naň trochu prizabudla v rúre. Avšak aj napriek tomu, že bolo trošku počernejšie, rozporcovala som ho pekne, až tak, že som bola so svojim výkonom sama spokojná.

  No a prečo to píšem? Aby tí, ktorí psychicky nezvládajú aktuálnu situáciu súvisiacu s koronavírusom, našli si nejakú činnosť, ktorou sa odpútajú od reality, resp. z nej uniknú. Myslím, že to je najlepší liek na zachovanie si vlastného duševného zdravia.

  Autorka textu: Nikola Biksadská, II. HA

  Autori fotografií: Nikola Biksadská, Silvia Koričárová, Andrej Bač

 • Ako sa bezplatne zaregistrovať a cestovať na bezplatnú prepravu

  Ako sa bezplatne zaregistrovať a cestovať na bezplatnú prepravu

  Pre využívanie bezplatnej prepravy žiakov a študentov vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, je potrebná jednorazová registrácia ISIC preukazu študenta (bezkontaktnej čipovej karty) v systéme ZSSK.

  Registráciu je možné okrem osobnej návštevy pokladnice s KVC na železničnej stanici, vykonať jednoducho aj online z pohodlia domova, na stránke Zákazníckeho konta ZSSK. Po úspešnom vytvorení registrácie s nárokom na bezplatnú prepravu a uvedením čísla ISIC preukazu, je možné služby bezplatnej prepravy začať využívať okamžite.

  Študentom odporúčame vyzdvihovať si lístky na bezplatnú prepravu s dostatočným predstihom komfortne online – a to prostredníctvom eshopu ZSSK alebo mobilnej aplikácie Ideme vlakom, ktorá je dostupná pre platformu Android aj iOS.

  Bližšie informácie o podmienkach registrácie a bezplatnej prepravy získate TU.

 • Zámer a podmienky priameho nájmu majetku ŽSK

  Predmetom prenájmu je učebňa na prízemí budovy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola obchodu a služieb
  Stavbárska 11, 036 80 Martin
 • spojovateľka: 043/41 353 11

Fotogaléria