Grafický dizajn po turecky

V uplynulom týždni nás navštívila Nevin Tunҫ z Turecka, lektorka v odbore grafický dizajn a fotografia. Spolu sme prežili zaujímavý týždeň, kedy sme sa okrem nášho odboru – grafický dizajn tlačových médií – venovali aj iným, veľmi kreatívnym činnostiam:

V pondelok si každý modeloval vlastný keramický model, v utorok sme vyrábali kožené peňaženky a v stredu sme si vyskúšali tureckú techniku umenia. Štvrtok bol náš posledný spoločný deň s Nevin. Výtvarne sme zdobili vytvrdnuté keramické diela a maľovali zátišie. Zvyšný čas patril sumarizácii týždňa a rozlúčke.

Grafický odbor nie je zameraný len na počítačovú grafiku, ale tiež na rozvoj umeleckých zručností. Aj preto sme vďační za zahraničnú návštevu, ktorá ukázala žiakom, akými rôznymi smermi vedia zamerať a využiť svoju kreativitu.

Mgr. Miroslava Vaňová, MOV