Program Interreg V-A CZ-SK

Projektové stretnutie u partnera

Spolupráca so Strednou školou gastronómie a obchodu v Zlíne pokračuje

V rámci mobility zamestnancov financovanej z programu Erasmus+ sme v posledné júnové dni navštívili Strednú odbornú školu gastronómie a obchodu v Zlíne. Cieľom návštevy  bolo upresniť prípravu, materiálne zabezpečenie a realizáciu spoločných odborných  vzdelávacích aktivít pedagogických zamestnancov, ktorými sa posilnia ich kľúčové kompetencie a  osobný rozvoj. Okrem uvedeného sme s vedením školy dohodli aj ďalšie možnosti spolupráce.

Oceňujeme prístup riadiacich zamestnancov ku partnerskej spolupráci. Pripravili pre nás bohatý program zložený z prehliadky školy, viacerých priestorov luxusného pohostinského zariadenia, zo zážitkovej gastronómie, či z prehliadky Baťovho mrakodrapu, v ktorom sme mali možnosť o.i. vidieť  aj „Baťov výťah“ daný do prevádzky v roku 1939. V podstate ide o pojazdnú kanceláriu, ktorá mala slúžiť na porady s vedúcimi pracovníkmi na rôznych podlažiach. Aj napriek tomu, že tomu tak nebolo a pán Baťa ho nikdy nepoužil, (v tom čase bol už v zahraničí), slúžil ako reprezentačná miestnosť pre vzácne návštevy Zlínskeho kraja.

S množstvom pozitívnych dojmov a silných emocionálnych zážitkov sme sa s našimi partnermi lúčili. Sme radi, že práve s nimi budeme mať možnosť spoluprácu prehlbovať do širokých dimenzií.

Autor textu a videa: PhDr. Peter Huľo, PhD.                                                                                   Video k stretnutiu