Program Interreg V-A CZ-SK

Začiatok novej spolupráce

V piatok 18. 02. 2022 navštívila našu školu delegácia zo Strední školy obchodu a gastronomie v Zlíne / https://www.gaozl.cz /.

Pán riaditeľ Mgr. Petr Úředníček, Ing. Michaela Michalicová a Mgr. Marcela Zbořilová navštívili našu školu v rámci začínajúceho projektu v rámci operačného programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika s názvom Vzdelávacie aktivity v oblasti nových trendov v príprave a dokončovaní pokrmov a nápojov pred zrakom hostí. Na stretnutí boli dohodnuté podmienky spolupráce na projekte a hovorilo sa tiež o ďalšej možnej spolupráci medzi školami.

V prípade, že bude náš spoločný projekt schválený, čakajú nás dve projektové stretnutia, jedno u nás a jedno v škole v Zlíne, zamerané na vzdelávanie pedagogických zamestnancov a žiakov v oblasti nových trendov v gastronómii. V rámci projektu zakúpime pre školu nové technológie – teppan a Flavour Blaster (bublinkovač) s príslušenstvom a ďalšie vybavenie, ktoré prispeje k zvýšeniu kvality odborného vzdelávania.

Vzdelávanie budú viesť poprední odborníci z praxe.

Stretnutie projektových partnerov sa nieslo v príjemnom duchu a my sa už dnes tešíme na spoločné pracovno – spoločenské aktivity.

Držme si palce, aby bol náš spoločný projekt úspešný.